تماس با سایت مشاغل رشت: 920 10 910 013 داخلی 1

شغل کارشناس تولید محتوا

بازدید: 2999

تعریف کارشناس تولید محتوا : 

کارشناس تولید محتوا یا کارشناس بازاریابی محتوا فردی است که دارای مهارت ایجاد ارتباط با مشتری و حفظ آن از طریق محتوا است . این فرد دارای یک استراتژی منظم و مدون برای بازاریابی محتواست. کارشناس تولید محتوا یک نویسنده ارشد است که باید به اصول نویسندگی،روزنامه نگاری، سئو و بازاریابی آگاه باشد و اطلاعات عمومی قوی در همه زمینه ها داشته باشد.

کارشناس تولید محتوا کیست
تولید محتوا کار ساده ای نیست و نیاز به قدرت انتقال بسیار بالا دارد، کارشناس تولید محتوا باید یک مفهوم را به بهترین و ساده ترین شکل ممکن به مخاطب منتقل کند به نحوی که مخاطب با مطالعه موضوع از همه چیز آگاه شده و سوالی برایش باقی نماند، این کار اصلا ساده نخواهد بود.

تولید محتوا با نگارش انشاء خیلی متفاوت است، بسیاری افراد با تصور اینکه نوشتن کار ساده ایست برای موقعیت های شغلی کارشناس تولید محتوا به ویژه درحوزه تحصیلی خودشان اعلام آمادگی می کنند و اقدام به ارسال رزومه می کنند، غافل از اینکه تولید محتوای موثر با نوشتن انشاء مدرسه خیلی متفاوت است و کارشناس یک رشته تحصیلی بودن دلیل اینکه شما در آن حوزه صلاحیت تولید محتوا داشته باشید نیست.

کارشناس تولید محتوا فردی است که با برخورداری از دانش ضمنی نسبت به زمینه انتخابی خاص، و دانش صریح جستجو، اقتباس، انشاء و نگارش خود نسبت به شناسایی تقاضای فعال برای نوع، قالب و متن محتوای مورد نظر در بستر اینترنت اقدام نموده و با جمع‌آوری و ارائه ترکیب اطلاعات و متون منحصربفرد، نسبت به جذب مخاطب و بازدیدکننده برای وب‌سایت اقدام می‌نماید. تمامی این اقدامات با هدف افزایش بازدید کننده سایت، افزایش نرخ فروش آگهی و نهایتاً حداکثرسازی درآمد واحد اقتصادی مربوطه  قابل توجیه بوده و متضمن ارتقای رضایتمندی مشتریان خواهد بود.

وظایف کارشناس تولید محتوا ؟

اگر تصمیم دارید شغل کارشناس تولید محتوا را برای خود برگزینید لازم است علاوه بر تبحر و تخصص داشتن در یک حوزه، در مورد موضوعات مختلف نیز اطلاعات و درک خوبی داشته باشید. در کنار این‌ها، تسلط به فنون روزنامه‌نگاری و نویسندگی از جمله ویژگی‌های یک کارشناس تولید محتوای خبره است. تولید کننده محتوا کاملاً باید به نویسندگی مسلط باشد تا بتواند محتوایی با ارزش تولید کند.

برخی از وظایف یک کارشناس تولید محتوا:

1. تولید محتوای با ارزش با هدف آگاه سازی (نه تبلیغات و بازاریابی)

2. تمرکز بر روی کمک به مخاطب، نه فروش مستقیم محصول

3. اهتمام به دستیابی به اهداف توافقی و ابلاغ شده از طریق مدیر محتوا

4. اجرای طرح و برنامه‌ در خصوص کم و کیف استانداردهای لازم جهت نمایش و نحوه ارائه مطالب در سایت

5. بازبینی و بررسی چیدمان و نحوه نمایش آگهی و پیشنهادات در سایت (اعم از آگهی‌های متنی، تصویری و ویدئویی)

6. تلفیق داده‌های مختلف با پژوهش کلمات کلیدی مورد استفاده در آگهی‌ها، به منظور ارائه پیشنهادات مربوطه جهت افزایش رتبه سایت، بهره‌وری آگهی و نتیجتاً افزایش رضایت‌مندی مشتریان

7. بهره‌گیری از تمامی ظرفیت شبکه‌های اجتماعی به منظور تعریف و ارتقاء سیستم ارجاعات

8. جمع‌آوری و سازمان‌دهی اطلاعات بازار، روندهای در حال شکل‌گیری روی عبارات جستجو، جستجوی فعال و به صورت کلی فرصت‌های بازار به منظور گزارش به مدیر مربوطه

9. نگهداری، ثبت، پردازش و گزارش اطلاعات مشتریان

10. جمع‌آوری و ارائه مستندات حجم بازار و میزان و نحوه عملکرد رقبا

11. به روزسازی دانش فنی و ادبیات فروش مرتبط با محصول در کنار تکنیک‌های بازاریابی کارساز در بازاریابی محتوا

12. ارزیابی روندهای موجود در جستجوی مطالب فارسی و شناسایی کلمات کلیدی

13. جستجوی محتوای مرتبط با کلمات کلیدی شناسایی شده

14. ترجمه، اقتباس، نگارش و ویرایش بهترین محتوای موجود به منظور تهیه محتوای منحصربفرد

15. انتشار محتوای آماده نشر و ارائه گزارشات مربوطه

16. ارتباط با سرپرستان فروش، همکاران و زیردستان

17. تصمیم‌سازی و حل مساله

18. تحلیل داده‌ها و اطلاعات به منظور تهیه و تنظیم گزارشات تحلیلی


کارشناس تولید محتوا کیست

ویژگی های مهم کارشناس تولید محتوا ؟ 

1. مسلط به موضوع مورد تحقیق:
زمانی که درباره‌ی موضوع خاصی محتوا تولید می کنید، باید تا جای ممکن درباره‌ی آن موضوع و حواشی آن اطلاعات کسب کنید و تمام جوانب آن را در نظر بگیرید.
2 . داشتن ذهن منسجم و پرهیز از پراکنده نویسی :
مدام از شاخه‌ای به شاخه‌ی دیگر پریدن ذهن مخاطب را خسته می‌کند و از جاذبه‌ی متن شما خواهد کاست. مخاطب شما با خواندن هر جمله باید علاقه مند خواندن جمله‌ی بعدی باشد.
3. آشنایی با ویژگی‌ها و ساختار زبان فارسی:
به همان اندازه که زبان فارسی انعطاف دارد، ساختاربندی مشخصی نیز دارد. می توانید با خواندن متن‌های اصیل فارسی ذهن خود را با این ساختارها و نیز ساختار درست جملات آشنا کنید. تا حدی که این ساختارها ملکه‌ی ذهنتان شوند و در تولید محتوا به ‌صورت ناخودآگاه به آن‌ها پایبند باشید و آنها را در محتوای خود رعایت کنید. آوردن اشعار مرتبط و طنز و استفاده‌ی به‌جا از ضرب‌المثل‌ها و تکیه‌کلام‌های رایج و… که جزو ویژگی‌های زبان فارسی است، می‌تواند به متن شما جلوه‌ای خاص بدهد و آن را در نظر خواننده جذاب‌تر و متفاوت‌تر کنددرنتیجه تأثیر ماندگارتری هم خواهد داشت.

4. داشتن اطلاعات عمومی و تخصصی درباره حوزه تولید محتوا:
هر چه بیشتر بخوانید، بهتر و جذاب‌تر و متفاوت‌تر می‌نویسیدو از مطالب و ساختار بهتر و متنوع‌تری در نوشتن متن خود استفاده می‌کنید.کارشناس تولید محتوا باید در هر زمینه‌ای اطلاعات داشته باشد تا بتواند به‌ راحتی به تولید محتوا بپردازد.علاوه بر اطلاعات عمومی، سعی کنید در چند حوزه‌ی خاص هم مهارت کسب کنید. به این صورت می‌توانید بازار کاری مخصوص به خود داشته باشید.

5 . امکان جستجو و ایجاد و ویرایش محتوای ارزشمند

6 . عدم تصنعی بودن محتوای ایجاد شده

7 . به روزرسانی اطلاعات و آگاهی های خود براساس وقایع روز

کارشناس تولید محتوا کیست

مهارت های مورد نیاز برای کارشناس تولید محتوا

۱ تسلط بر یکی از سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS)
سیستم‌های مدیریت محتوای زیادی وجود دارد. که از مهم‌ترین‌ آنها می‌تواند به وردپرس، جوملا و دروپال اشاره کرد.

۲- آشنایی مقدماتی با فتوشاپ
معمولا در شرایط مورد نیاز برای استخدام یک تولید کننده محتوا،تسلطبر فتوشاپ را ذکر می شود. اما آنچه یک تولید کننده محتوا واقعا به آن نیاز دارد آشنایی مقدماتیبا فتوشاپ است. هر تولید کننده محتوا به غیر از ابزار‌های اصلی فتوشاپ که در سمت چپ آن قرار دارد؛ باید به خوبی با تب لایه‌ها و فیلتر‌ها، همچنین نحوه‌ی تغییر سایز عکس‌ها و نیز نحوه‌ی درست سیو کردن عکس برای وب و انواع فرمت‌های آن آشنا باشد.

۳- تایپ ده‌انگشتی
گرچه شرکت‌ها معمولا توجه‌ای به این مهارت ندارند اما باید قبول کرد در فضایی که با سرعت در حال حرکت است ما نیز باید از هر مهارت و روشی برای افزایش سرعتمان برای همگام شدن با آن بهره بگیریم. تایپ ده‌انگشتی برای کسی که در فضای دیجیتال می‌نویسد حکم مهارت تند نوشتن برای روزنامه‌نگاران ۱۵سال پیش را دارد. همین یک مهارت کوچک می‌تواند نقطه متمایز کننده‌ی شما در محل کار باشد.

۴- نوشتن
یک تولید کننده محتوا، باید بتواند پیش از هر مهارتی خوب بنویسد.یک محتوا نویس خوب باید دامنه لغات مناسبی داشته باشد، نحوه‌ی درست استفاده از علائم نگارشی را بداند و نیز بداند از هر کلمه کجا و به چه منظور استفاده کند.نکته‌ای که هنگام خواندن یک کتاب، به عنوان یک تولید کننده محتوا باید مد نظر قرار دهید. این است که صرفا خواننده نباشید و به فعل‌ها، جملات و ساختار آنها هم دقت کنید. تا بتوانید به مرور، و با سعی و خطا به خوبی نویسندگان بنویسید

۵- آشنایی با موتور های جستجو و نحوی درست سوال کردن از آنها
مهم‌ترین ابزار برای هر تولید کننده محتوا که در سطح وب فعالیت می‌کند، موتورهای جستجو هستند. اگر شما در مهارت‌های دیگر ضعیف باشید اما فقط در همین تک مهارت قوی باشید؛مطمنا با سوالات خوب می‌توانید به جواب‌های خود برسید.در نتیجه یک کارشناس تولید محتوا باید بتواند به خوبی با گوگل (به عنوان بزرگترین موتور جستجوی موجود) کار کند و با قسمت‌های مختلف آن آشنا باشد. تا بتواند منابع مورد نیازش از جمله: فیلم، عکس و مقاله را به راحتی بیابد

۶- زبان انگلیسی
متاسفانه بخش بزرگی از محتوایی که این روزها در وب فارسی تولید می‌شود از جنس ترجمه است. یکی از علت‌های آن هم این است که این نوع محتوا نسبت به محتوایی که توسط خود شرکت تولید می‌شود هزینه‌ی کمتری دارد. در نتیجه زبان برای ترجمه مقالات خارجی به زبان انگلیسی در گوگل، در حدی که مفهوم را بفهمید، لازم و ضروری است

۷- سئو (SEO)
سئو یا بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو یکی دیگر از مهارت‌هایی است که یک تولید کننده‌ محتوا باید حداقل‌های از آن را بداند.

۸ CSS - و HTML
اگر چه نیاز نیست تا یک کارشناس محتوا، کدنویسی بلد باشد. اما اگر شما برای یک سایت یا مجموعه‌ی کوچک فعالیت ‌می‌کنید گاهی نیاز می‌شود علاوه بر محتوا نویسی با CSS , HTML هم آشنا باشید و یا حداقل توانایی ویرایش آنها را داشته باشید تا بتوانید در صورت نیاز ظاهر قالب و پست‌ها را شخصی‌سازی کنید.

۹- گوگل آنالیتیکس
کار با سرویس آنالیتیکس بیشتر برای آنالیزور‌ها و استراتژیست‌های محتواست تا یک کارشناس تولید محتوا، اما اگر دوست دارید محتوای خود را ارزیابی کنید و بفهمید چه نوع محتوایی و چه نوع رویکرد نوشتاری بیشتر مورد پسند مخاطب قرار گرفته، بهتر است حتما کار با قسمت‌های مختلف این سرویس را یاد بگیرید.

10 . متقاعد سازی
11 . ادراک (هوش) اجتماعی
12 . گوش دادن فعال
13 . گزارش دهی و مستند سازی
14 . ادراک خواندنی و توانایی نگارش
15 . مذاکره، رای زنی و چانه زنی
16 . علاقه مند به اراءه خدمات به سایر افراد
17 . همکاری و کار گروهی
18 . تسلط نسبی به نرم‌افزارهای Excel و Word
19 . آشنایی با شبکه های اجتماعی و روش های بازاریابی محتوایی
20 . دارای روابط عمومی خوب

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید : فیس بوک  - گوگل پلاس - - توئیتر - - واتس اپ - - تلگرام - - اینستاگرام - - لینکدین -

درباره ما

erasht mini logo ما فضای مجازی رشت هستیم
درگاهی جهت دسترسی به اطلاعات شهر ، آب و هوا ، مشاغل و آگهی های نیازمندی و فروش


warning logo شرایط درج اگهی ها
مسئولیت آگهی های درج شده در این سایت بر عهده آگهی دهنده می باشد.

تماس با ما

rasht-map

دفتر مرکزی ما :

شهر باران ، منطقه شهر یاران

بین بوستان دانشجو و مفاخر

ساختمان سرو ، طبقه سوم

تلفن: 01391010920 داخلی 1

سامانه پیامک : 10007412

نمادهای اعتماد و مجوزها

logo-samandehi

Offcanvas Module

Our themes are built on a responsive framework, which gives them a friendly, adaptive layout